Kostýmy

Styl oblékání je zrcadlem doby, ve které se náš příběh odehrává. Svět se zastavil a vrátil se o několik kroků zpět. Stále se na mnoha místech nosí oblečení z doby před Bouří. Ale po třiceti letech je většina z toho obnošená a špinavá, plná děr, záplat a spravovaných míst.
Zároveň se ale vyrábí oblečení nové. Mnohdy z přírodních látek jako je kůže, kožešina, len a vlna. Z nich se vyrábějí jednoduché oděvy, často kopírující středověké střihy. Tuniky, pláště a kápě plní nyní funkci triček a bund.
Vzhledem k zasazení hry do vojenské operace jsou vhodné i různé vojenské doplňky,
kabáty, maskáče a taktická výzbroj. Všem vojákům je doporučeno si vzít i nějakou formu zbroje, ať už neprůstřelnou vestu, chrániče kolen, železný kyrys, kroužkovou zbroj nebo libovolnou kombinaci. Dobrým a užitečným doplňkem jsou helmy (zvlášť pokud jste vysocí a máte tendenci narážet do stropů).
Základem jsou pevné boty, ve kterých se vám bude dobře chodit a běhat. Ne vždy se budete pohybovat po cestě, počítejte s občasným náročným terénem.
Povinnou součástí kostýmu je plynová maska, respirátor, nebo něco podobného (maska nemusí být stálou součástí kostýmu, ale měli byste ji mít s sebou a být s ní schopni vydržet nějaký čas).
Součástí kostýmu je batoh/torna/chlebník. V batohu si budete přenášet všechny věci, které potřebujete mít přes den u sebe (léky, náhradní ponožky aj.) a jídlo, které od nás dostanete.
Zároveň každému hráči zapůjčíme jednoduchou tornu, ve které může mít herní rekvizity (aby se k nim ostatní hráči mohli dostat a nelezli do osobních věcí).
Ovšem nejdůležitějším je na kostýmu jeho praktičnost. Musíte v něm být schopní ujít velkou vzdálenost a urychleně se pohybovat. Neměl by se na vás během první půlhodiny rozpadnout.
Zároveň může být v březnu velmi chladno, obzvláště večer. Dá se to řešit více vrstvami či termoprádlem pod kostýmem.
Specifické Kostýmy jdou rozdělit do následujících sekcí. Většina postav spadá právě do dvou sekcí:

Vyšší třída

Lidé, kteří se díly svým schopnostem, přátelům či původu dostali na vrchol. Mají přístup k luxusnímu zboží a o mnohé věci se nemusejí starat. Mnohdy podstatnou část jejich oděvu tvoří moderní kousky, zachované z doby před Bouří. Ale jak se postupně skladiště vyprazdňují, čím dál více se musí spokojit s nově ušitým oblečením. I tam se ale ukazuje jejich výsadní postavení. Je mnohem více kvalitní a zdobnější než oblečení chudších. Kápě lemované kožešinou, vyšívané tuniky a šperky se pro ně stávají novou normou. U armády je rozdíl méně viditelný, ale přesto je přítomný. Mají přístup k uniformám a zbrojím z moderních materiálů ve větší míře než prostí vojáci. Zbytek doplňují oděvy šitými na míru a zbrojemi od nejlepších platnéřů .
Mezi vyšší třídu patří: Richard Podlipenský, Tereza Krahujcová, Alexandr Křižík, Karel
Svoboda, Hana Millerová, Zikmund Pýcha

Nižší třída

Většina lidí nemá to štěstí narodit se do hojnosti, a je ráda, že má co do úst. Látky jsou
drahé, proto je každý kus pečlivě opravován. A každý možný kus je předáván v rodině nebo vyměněn na trhu. Moderní oblečení je málem rodinným dědictvím. Většina lidí nosí jednoduché oděvy z hrubých látek. Nohavice, tuniky a kápě. Na zimu si berou vlněné pláště, dlouhé kabáty a kožíšky z ovčího rouna.
Mezi nižší třídu patří: Všichni, kteří nepatří mezi třídu vyšší

Vojáci

Všem vojákům frakce zajišťuje uniformu, výstroj a podle umístění i zbroj. Většinou jde o
směs různých kusů maskáčů, krzen, kožených bund a zbrojí. Vesměs platí, že Lvi upřednostňují lehké zbroje a Stráž těžké (Záloha se nepočítá jako pravidelná armáda). Uniformu často doplňují těžké pláště, u Lvů sloužící zároveň jako maskování.
Mezi vojáky patří: Richard Podlipenský, Wiaronika Volchitsa, Johan Strauss, Ján Pálavský, Tereza Krahujcová, Doubravka Tichá, Alexandr Křižík, Filip Pokorný, Jakub Pokorný, Martin Skála, Viktor Dub

Civilisté

Většina civilistů vzhledově odpovídá své třídě, případně zaměstnání. Mohli sice vyfasovat nějaké nepotřebné kusy výstroje od armády, ale určitě nedostanou moderní zbroj (a stejně tak žádné velké kusy plátů či kroužkové košile). Obecně se vyvarují křiklavých barev.
Mezi civilisty patří: Karel Svoboda, Václava Světlá, Radka Hrubá-Chvátalová, Iskra
Kovácsová, Robert Macko

Technici

Členové Technické fakulty jsou rozpoznatelní na první pohled. Většina z nich preferuje
hluboké kápě, zakrývající runy, magická tetování a posvátné cejchy vypálené do jejich masa.
Jejich oblečení je často pokryto podivnými glyphy, ze kterých pálí běžné lidi zrak. O
podivných přístrojích, amuletech a zkumavek s alchymistickými roztoky ani nemluvě. Ty nejexotičtější by Technici samozřejmě před výpravou mimo Prahu odložili spolu s
laboratorními plášti.
Mezi Techniky patří: Hana Millerová, Zikmund Pýcha, Petr Novák, Béla Sczerban

Lidé z Černozemě

Obyvatelé černozemě se často pohybují na hranici barbarismu, obzvláště pokud nejsou
členy nějaké ustálené komunity. Jejich oblečení je často v mnohem horším stavu, mnohokráte spravované a neustále špinavé. Hojně používají kožešiny, hrubou kůži a improvizované lehké zbroje. Ty často doplňují ozdoby z kostí a válečná malování. Pokud mají něco moderního, dozajista to bylo mnohokrát zašíváno. Pokud pracují pro armádu, mohou vyfasovat nějaké přebytečné kusy uniforem.
Mezi divochy patří: Kryštof Vrána, Lešek Volchitsa, Vjera Czervenka