Velení

Richard Podlipenský (hejtman, člen Stráže, Velení)

“Držte pozice, posily jsou už na cestě!”
Někteří lidé jsou zrozeni, aby poslouchali příkazy, jiní aby vedli. Podlipenský patří do té druhé skupiny. Jeho rodina má dlouhou vojenskou tradici, sahající do doby před Bouří. Podlipenský je tvrdým a zkušeným velitelem, který je zvyklý přinášet výsledky. Je ochotný zaplatit jakoukoliv cenu pro splnění mise. Tomu bohužel vyneslo nemilou pověst nejen u vojáků, ale i u závistivých důstojníků. Obzvláště díky jejich machinacím byl jeho postup zpomalen i přes politickou podporu z nejvyšších míst. Tato mise je pro něj šancí dokázat svým spojencům, že jejich důvěra je oprávněná.
Richardova hra bude o velení, zodpovědnosti a loajalitě. A také o intrikách a boji o moc.

Wiaronika Volchitsa (adjutantka, členka Stráže, Velení)

“Je to tak, jak říkáte, pane.”
Ne všichni lidé se rodí svobodní. To byl i případ Wiaroniky. Její rodina se krátce před jejím narozením uvázala do vazalství a tím jí určila budoucnost. Většinu svého života strávila po boku Podlipenského, jako jeho asistent, pobočník a poslíček. Hejtman ji často na bojišti využívá jako spojku s ostatními důstojníky. Ovšem celý její život je bojištěm. Vždy musí být ve střehu, neboť slova dokážou zranit stejně jako nože. To, že je pečlivá, trpělivá a metodická, jí jenom pomáhá. Ovšem její soucitné srdce jí je občas na překážku.
Wiaroniku čeká spousta nevděčné práce, zodpovědnosti a nějaké pátrání. Její hra bude o poslušnosti, morálce, důstojnosti a o ceně svobody.