Tvůrci

Awain/Qerch

Awain/Qerch z.s. je zapsaný spolek, který byl vytvořen pro účely pořádání zážitkových her – larpů a kulturních akcí.

I když sám spolek byl založen teprve v roce 2017, má dlouhou tradici pořádání her v neformální podobě. Zakládající členové tvoří hry již od roku 1995.

Autoři
Jan Rmoutil

Programátor a tester. Když nepracuje na výrobě počítačových her, vymýšlí komplikované příběhy do rpg. Na larpy jezdí už asi deset let. Pomáhal organizovat Cave Canem. Celý tenhle projekt je jeho nápad. V týmu se snaží prosadit šťastné konce pro všechny hráče. Nebo alespoň většinu.

Jakub Hlaváček

Vystudoval práva na Univerzitě Palackého v Olomouci a od té doby působí v advokacii (s krátkou přestávkou). Různým hrám se věnuje po většinu svého života, k larpům se však dostal až poměrně nedávno. O to víc ho však chytly. Jako nejstarší z týmu se snaží hlavně o to, aby se z toho nezbláznil.

Dominika Kovarovičová

Nejroztomilejší člen týmu! Profesionální uklízečka a babysitter. Larpům se věnuje odhadem sedm let jako hráč a na pár výjimek jako (pomocný) organizátor. Je pro jakoukoliv špatnost a rozhodně nemá z týmu nejkřehčí duši! Z porad to má vždy nejdál domů 🙁

Adam Slabecký

Svoje vlastní hry začal pořádat už v temném larpovém dávnověku devadesátých let. Od té doby nepřestal, takže do dnešního dne vytvořil přes čtyřicet larpů. Daleko raději hry vymýšlí, než hraje, proto ho málokdy potkáte jako hráče. Bydlí na židovském hřbitově v bývalé obřadní síni. Pracuje v rodinné stavební firmě.

Milan Houžva

Kukulín se věnuje larpům od svých 25 let a za tu dobu si jich stihl zahrát poměrně velké množství. Nyní se ale rozhodl přejít na temnou stranu organizátorství a začal i nějaké hry vymýšlet. K Awainu se připojil hrou Rescue City z roku 2016 a od té doby přidal i několik dalších her. V současné době pracuje na Středisku volného času Labyrint Kladno.

Anna Francová

Morra byla k lásce k fantasy vedena už od útlého dětství. Na základní škole začala hrát Dračí doupě, postupně přidávala místní menší larpy. K Awainu se neoficiálně přidala v roce 2013. V současné době pracuje jako inspektor v ČIŽP.

Bývalí autoři

Podíleli se na 1. běhu hry.

Roman Čech

Ajťák, co neprogramuje. Hrám a vyprávění příběhů se věnuje od svých ranných let, larpům pak někdy od minulého století. Má rád temné, pokřivené a zlé věci a proto se v týmu zasazuje o to, aby toho špatného bylo dost pro všechny.

Martin Philipp

Studuje Oceňování a právo na SPŠ Josefa Gočára. Larpům se věnuje šestým rokem, většinou jako hráč. Autorsky stojí za sérií larpů Starý Skot, podílel se na posledním Cave Canem a sérii bitev Trnové Království. V týmu se stará hlavně o to, aby byl příběh silný, nikoliv nutně šťastný.

Tereza Rajnochová

Přes den kancelářská krysa, večer party party animal a herní nadšenec. Larpy se zabývá pouhé 4 roky, ale za tu dobu toho stihla hodně zažít i vytvořit. Pokud se nevěnuje vlastním hrám, uvádí Skoro Rassvět, pomáhá s Junktownem nebo jinou velkou akcí. Miluje steampunk, postapo, jugger a překvapivé konce. Dědictvím Bouře si prošla jako hráčka, takže chce dohlédnout na to, aby i další měli podobně silný zážitek.

Probírám se. Co se stalo? Matně si vzpomínám na výbuch a zvuky boje. Snažím se vyhrabat se zpod trosek domu, když tu mě někdo chytne a tahá ven. Co se děje? Co se sakra děje? Dva páry rukou mě táhnou někam pryč, zatímco se snažím dostat krev z obličeje. Mrští se mnou na zem, vedle mě kdosi sténá. Všechno mě bolí, dost určitě mám něco zlomeného. Konečně si vytřu vlastní krev z očí a vidím, co zbylo z naší vesnice. A vidím útočníky.Bílý kabát velitele, plynové masky, kříže, insignie. Do hajzlu. Očištění.Jejich velitel rozkazuje a nás, přeživší, táhnou k němu.“Jste zrůdy!” Odkládá meč, který celou dobu držel v ruce.“Jste pokřiveni Bouří, jste horší než zvířata!” Vytahuje z pouzdra pistoli a natahuje závěr zbraně. Snažím se pohnout, něco udělat, ale nohy mi vypovídají službu.“Jste vředem na této zemi, její rakovinou a odpadem v očích Božích!”Výstřel. Žena na kraji řady se zhroutila k zemi.Výstřel. Voják z posádky, myslím, že se jmenoval Petr.Výstřel. Kluk, tomu bylo sotva patnáct.Velitel stojí přede mnou a já se snažím ve sklech jeho masky vidět … něco. Cokoliv. Vysvětlení, proč tohle dělají. Výhled mi zakryla hlaveň zbraně a já zavírám oči. Takhle teda skončím. Jako dobytek na porážce.Prázdné cvaknutí.Že bych měl štěstí? Možná mě vyslechnou! Zjistí, že nejsme žádní mutanti, že jsme slušní lidé, jako oni!Velitel se dívá na svou zbraň. Jestli se nějak tváří, tak maska vše skrývá. Pak se znovu podívá na mě a na zbylé zajatce.“Desátníku, spalte ty zrůdy plamenometem, odcházíme za deset minut.