Postavy

Popis u jednotlivých postav netvoří plnohodnotné medailonky. Ty dostanou hráči pouze emailem. Níže uvedený text popisuje pouze ty nejzákladnější informace o postavě a to především ve smyslu, jak jsou dané postavy vnímány u ostatních v jejich skupině.

Rozdělení do skupin není pro hru příliš důležité. I když hráči začínají na opačných stranách barikády, budou většinu hry spolupracovat a vyskytovat se pohromadě. Skupiny se navíc během hry mění (pouze členové jednotlivých oddílů Ohnivé brigády zůstanou obvykle členy toho samého oddílu až do konce hry). Vazby mezi postavami jsou vesměs napříč skupinami.

Ohnivá brigáda

A vyjel druhý kůň, ohnivý, a jeho jezdec obdržel moc odejmout zemi pokoj, aby se všichni navzájem vraždili; byl mu dán veliký meč.“ (Zjv 6,4)

 

 

 

 

 

 

 

Ne všichni lidé chtějí žít v táborech, kde jsou sice v bezpečí, ale musí se přizpůsobit tvrdému režimu, který režim vyžaduje. Řada lidí také odmítá myšlenku, že je skutečně konec světa a lidstvo nemá naději. Proto vznikla Brigáda. Pro touhu po svobodě a naději. Brigádu založil muž zvaný Prometheus, řídí jí pomocí kódovaných zpráv a sám se skrývá před defensory. Členy brigády jsou často bývalí vojáci a sama Brigáda má polovojenskou organizaci.

Lidé, kteří se přidali k Brigádě, jsou často ateisté, kteří zcela odmítají učení defensorů. Většina jsou však křesťané, kteří buď nevěří na konec světa, chtějí se dostat násilím do Edenu, nebo pouze nechtějí žít pod taktovkou defensorů.

Znakem Ohnivé brigády jsou tři plameny. Mohou být bílé či černé v rudém poli, nebo rudé v bílém či černém poli. První plamen značí odvahu, druhý svobodu a třetí bratrství. Pro křesťany pak opět znamená Trojici Boží.
Brigáda se dělí na jednotlivé operační skupiny. Všichni povstalci z řad hráčů jsou nyní ve skupině Omega. Několik jich bylo dříve ve skupině Tau.

Oddíl Štír

Smetánka z bunkru Karlík

Bude doplněno.

Oddíl Vlk

Czerninovi vlci

Bude doplněno.

Oddíl Fénix

Sirotci Tau

Bude doplněno.

Uprchlíci z Tábora 66

Bude doplněno.

Fidei Defensorem

Jeden z těch starců na mne promluvil: „Kdo jsou a odkud přišli ti v bílém rouchu?“ Řekl jsem: „Pane můj, ty to víš!“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přišli z velikého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v krvi Beránkově. Proto jsou před trůnem Božím a slouží mu v jeho chrámě dnem i nocí; a ten, který sedí na trůnu, bude jim záštitou.“ (Zjv 7,13-15)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ochránci víry, obvykle nazývaní defensoři, jsou členové organizace, která vznikla během války s přesvědčením, že nastala biblická Apokalypsa. Tato sekta rychle získala popularitu a po zhroucení států, infrastruktury a komunikace se stala jediným funkčním systémem v této části světa.

Defensoři shromáždili přeživší v táborech, ve kterém zajišťují řád a spravedlnost, poskytují jídlo a léky a připravují obyvatele na blížící se konec světa. Lidé, kteří jsou dostatečně zbožní a morálně bezúhonní mají šanci dostat se do Edenu a nemusí tak zůstávat v krutém světě současnosti. Ostatní by se měli kát za svoje hříchy, aby tuto možnost měli později, nebo aspoň nebyli zatraceni, až Soudný den nastane. Defensoři samotní se pak připravují na Armageddon, kde v čele se Salvatorem, který je Slovem božím, budou čelit silám Satana.

Slovo „defensoři“ se používá pro ozbrojené složky sekty, které fungují jako policie a armáda. Zajišťují bezpečnost a pořádek, brání tábory a farmy před nájezdy a podnikají výpravy proti Brigádě. V jejich čele jsou preceptoři, kteří podléhají přímo Salvatorovi. Kromě nich jsou součástí sekty duchovní, kteří pečují o duše věřících, a civilní zaměstnanci.

Symbolem Fidei Defensorem je kříž a trojúhelník. Buď bílý v černém poli, nebo naopak. Kříž značí Ježíše Krista, trojúhelník pak Trojici Boží. Lebka je pak symbolem mortificatorů – elitních lovců povstalců.

Defensoři z Tábora 34

Bude doplněno.

Řád svobody

Bude doplněno.