Praktické

Termín

Termín hry je uveden v části Registrace.

Místo

Start hry je v airsoftovém areálu Nový dvůr u Ralska. Parkování je vyznačeno zde: parkoviště

Harmonogram

Příjezd na hru je ideálně v 18.00. Nejpozději ve 20.00 začne registrace a první fáze seminářů. V pátek dopoledne proběhnou praktické semináře.

Odpoledne pak začne vlastní hra, která bude trvat do večera následujícího dne. Poté následuje už jen zábava a odpočinek. Odjíždět se bude ráno. Je ovšem možné odjet již v noci.

Systém

Jedná se v podstatě o tažení, které bude mít některé části na jednom místě (v podstatě jakýsi svět). Hra má poměrně hodně setkání (cca 25), mezi kterými budou jen krátké přesuny.

Ve hře je cca 10 střetů. Obecně platí, že hráči jsou slabá skupinka, kterou honí mnohem silnější nepřítel. Řada střetů je tedy dělána tak, že hráči nemají šanci vyhrát, mohou buď pouze přežít, nebo třeba splnit nějaké úkoly.

Ubytování

Spát se bude uvnitř areálu pod střechou nebo v již postavených stanech. V případě zimy budou k dispozici topidla na plyn. Spaní je na zemi, hráči si musí přivést spacáky a karimatky. V areálu není voda ani elektřina, voda bude k dispozici v barelech a elektřina pouze omezeně při zapnutí centrály.

Ve hře je jedna noc herní. V ní se budou dít nějaké věci, ale většinu hráčů necháme v klidu vyspat.

Kostým

Pokud nejste členy defensorů, je třeba si zajistit vhodný kostým. Kostým by měl odpovídat postapokalyptické hře. Nejde ale o „zdobné“ postapo ve stylu Mad Maxe či Junktownu. Vizuálně spíše odpovídá filmům jako Terminátor či Stalker, nebo třeba různým zombie hrám.

Obecně platí, že členové Ohnivé brigády by měli nosit kostým tvořený částečně maskáči a částečně různými černými prvky, ideálně koženými. Obyvatelé Tábora pak téměř cokoliv, co považují za vhodné ke své postavě. Vyhněte se ale prosím všemožným reklamním potiskům. Jelikož se jedná o airsoftovou akci, nezapomeňte svůj kostým doplnit o ochranné brýle na airsoft.

Hra probíhá v terénu, budete muset občas i běžet, plížit se apod. Kostým musí být tedy vhodný do lesa. Jsou potřeba pevné boty.

Členové Fidei Defensorem dostanou kostým, který se skládá z: bundy, kalhot, taktické vesty, chráničů kolen a loktů, plastové přilby, obličejové masky s brýlemi, rukavic bez prstů, opasku, poutka na obušek a obušku. Boty nejsou součástí.

Zbraně

Ve hře se používají airsoftové zbraně s úsťovou rychlostí maximálně 130 m/s. Jsou povolené pouze manuální a poloautomatické zbraně.

Kromě toho je možné mít zbraně pro boj zblízka. Ty musí být bezpečně měkčené, nebo cvičné gumové. Do prostředí hry se hodí nože, obušky, moderní sekery apod. Zcela nevhodné jsou meče a podobné zbraně. Defensoři dostanou obušky.

Jídlo

Během hry bude pro všechny hráče zajištěno jídlo. Je možné jíst i vlastní jídlo, ale je třeba ho jíst skrytě, aby nerušilo hru ostatním hráčům.

Herní jídlo bude k dispozici až po seminářích během vlastní hry. Bude tedy oběd a večeře pro první den hry, snídaně, oběd a večeře pro druhý den hry.

Pitná voda bude přístupná po celou dobu pobytu.

Co s sebou

Pro shrnutí, co si bude třeba (nebo co je povoleno) přivézt na hru:

  • Kostým (neplatí pro hráče, kteří hrají pouze defensory).
  • Airsoftová zbraň (neplatí pro nebojové postavy). Musí mít možnost přepnout na PA nebo manuál. Max. povolená rychlost je 130 m/s.
  • Chladná zbraň (není nutná). Gumové cvičné nože, nebo měkčené zbraně.
  • Baterka (není nutná pro všechny). Ideální je přidělaná na zbraň.
  • Vysílačky (jsou možné pro velitele, nejsou jakkoliv povinné).
  • Spacák, karimatka.
  • Vytištěný popis postavy.
  • Jídlo na pátek dopoledne.
  • Nádoba na pití, na jídlo, lžíce.