Stíny severu

Za co letos hrát?

Illeni se jdou primárně bavit, dělat bordel, pít, uvolňovat mravy, dělat politiku a bubu na kohokoli slabšího, chudšího a pod. Illeni jsou nadřazení všemu a všem. Budou bojovat o moc mezi císařstvím a velkokrálovstvím. Slavnosti jsou prostě o tom se bavit, vzít si masku a …možná zažít mysterium, záhadu a podivné věci, které se nedají vysvětlit rozumem. Démoni a čarodějnice jsou pro Thorcrestské směšnou nevědeckou pověrou. Pro císařské jsou pověry tou správnou vírou. Pohoršení patří k dobrým mravům. A chudina maká. Jako vždy a všude. Illeni taky mají vzácnou možnost druhé často beztrestně šikanovat.

Bytosti jsou pro mnohé jen legenda. Oni sami mají Illeny za legendární strašáky. A když se brány Avalon otevřou, ocitají se v dávném domově svých předků. Ale jsou tam v bezpečí?

Míšenci. Špinavá krev, podivné sny, okovy spíš na duši než na rukou. Otrocká rasa, která čelí předsudkům, ústrkům a hledá své místo na slunci. Sloužit je zábava. Navíc do vás budou libovolně bodat, bičovat a podobně.

A nyní slibované skupiny.

OSOBNÍ DRUŽINA PÁNA LISSENU

Adrian Viktor van Rijn si do Lissenu přivezl kromě svých tří sester dvojčat Beatrix a Annabelle a nejmladší Oleny, i své přátelé a samozřejmě služebnictvo. Jeho přátelé jsou samozřejmě posh západní šlechtická mládež, která asi zažije hodně tvrdou srážku se severskou realitou. A co se služebnictva týče, to je ještě podivnější sbírka existencí, než by člověk řekl.

DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ VE SLUŽBÁCH VELKOKRÁLE

Gereon Sorrenson je vyšetřovatel Velkokrálovské bezpečnosti (zkratka VKB). Je to v hodnosti vyšetřovatele-detektiva a má sebou svůj obvyklý tým. Což tedy rozhodně není banda hodných hochů. Do Lissenu ho poslala povinnost i dávné přátelství s novým pánem panství. V Lissenu se dějí divné věci. Vraždy, zmizení a mluví se i o přízracích na chodbách a na okraji lesa. Jistě, že je nutné tomu přijít na kloub a vyvrátit mýty o magii a duších.

KOMEDIANTI

To je vždycky super. Opět bude reálná show, takže je to skupina vhodná pro ty, co chtějí tvořit sevřenou skupinku se svými tajemstvími a vnitřním řádem. Budou barevní, hlasití a opravdu budou dělat divadla, kejkle a zábavu.

SEVEŘANI

Nový pán Lissenu trvá na služebnictvu, které pochází přímo ze Severu. Uzavřená, tajemná skupina, která tu potem a krví bude dávat dohromady staré tradice a hledat způsob, jak opět narovnat páteř a stát se hrdými Seveřany v novém světě. Drsní, neotesaní, uzavření. Ti, co špinavé prádlo vždycky perou doma a v tichu. Nebezpeční, protože málokdy poznáte, co si doopravdy myslí.

INKVIZICE SLUNEČNÍ CÍRKVE

Sluneční církev letos nabízí zajímavou hru. Tradiční dogma vs. reformisté. Bude to jedna větší grupa, která bude řešit nadcházející církevní schizma. A pořád budou moct mučit. A nutit lidi ke zpovědi. Dobrý ne?:))

SLUNEČNÍ RYTÍŘI

Boj s čarodějnicemi nikdy nekončí. Muži zoceleni bojem s ošklivou magií, ženskými podlostmi, žijící v přísném celibátu a řádu. Nejsou jen fanatičtí. Oni vidí na vlastní oči na velmi blízko řádění Valeriánek. A mnohdy jsou jediní, kdo před těmihle nemilosrdnými čarodějnicemi, dokáží chránit nevinné. Za posledních 500 let jejich renomé velmi stouplo. Je to elita elit. Ale tady na Slavnostech Severu je čeká spoustu práce. Ne zábava a veselí.

MÍŠENCI

Primárně skupina sluhů a pomocné síly, která dostala možnost si tady na Severu koupit svou svobodu. A možná je sem táhne i volání krve. Nebo touha po svobodě a sebeurčení. Ostatně několik krvavých vzpour už to za posledních 500 let pár bylo. A jednou třeba uspějí. Důležité je to nevzdat.

VALERIÁNKY

Bez ohledu na skupinu, tohle , milé dámy, chcete. Valeriánky založila mocná Ellara Amber Durrnadon, a pojmenovala tyto mocné, emancipované a všehoschopné ženy po její matce, aby uctila její památku a odkaz. Smrt starým strukturám. Illeni budou platit za to, že ženám sebraly magii a právo na sebeurčení. Je čas převzít vládu na tímhle kontinentem a usadit magii starých Illenských mágů zpět na trůn. Ale pod vedením čarodějek, samozřejmě.Zatím musí Valeriánky žít v tajnosti, skrývat svou příslušnost a vyhýbat se Inkvizici. Ale doba skrývání nebude trvat věčně.

BYTOSTI

Co by byl Nový Illen bez Bytostí? Takže budou, ale bude to skupina do určité míry omezená, budou to potomci těch, kteří odešli na Avalon a bude to skupinka, která přijde znovuobjevovat svět svých předků. Dostanou šanci vrátit Mythee duši a život? Každopádně, tahle skupina bude mezinárodní. Ale protože Bytosti budou více než jindy komunikovat nonverbálně, tak vás neznalost angličtiny nebude brzdit. A bude to magic, jak jinak.

LISSENSKÁ STRÁŽ

Kdysi se jí říkalo Jízdní hlídka. Seveřani schopní přežít ve Hvozdu. Ten je totiž stále temné a nebezpečné místo. Nový pán Lissenu jí velkoryse obnovil a zafinancoval. Snad se jim podaří najít vztah nové doby ke starým tradicím a opět pozvednout slávu Severských bojovníků.

OBCHODNÍ SPOLEČNOST NOVÉHO ILLENU

Má někdo chuť si zahrát bezzkrupolozní verzi Východoindické společností? Bojovat za své obchodní zájmy je potřeba pořád a všude.

ZÁSTUPCI CÍSAŘSTVÍ NOVÉHO ILLENU

Císař je náš pán a ochránce a jeho zájmy je potřeba hlídat hlavně na tak křehkém území, jako je Sever. Nenechte Thorncrestské Imperium šidit vaše práva.

ZÁSTUPCI VELKOKRÁLE

Thorncrestské velkokráloství jednou ovládne celý kontinent a možná celý svět. Ale bylo by dobré konečně získat vládu na Severem. Tam by bylo dobré začít. Stačí zatím ohlídat císařské, aby se do Lissenu moc nenaváželi. Ostatně, je to křehké téma i ideologicky. Aby se nám sem nechtěly vrátit staré rody. No fuj, to se nesmí stát. Sláva velkokráli, fuj císaři!