Hlubiny zrcadla (2019)

21. Pravda

Druhý díl dregiharské trilogie vypráví příběh členů volchmory (lovců čarodějnic), kteří přežili konce svého řádu a musí si najít svoje místo ve světě.

Velitel Volchmory

Mladý a nezkušený velitel, který má ale ty nejvyšší ambice. Dokáže se i přes strasti své chatrné zkušenosti prosadit a stát se velitelem jednotky? Budou ho její členové brát tak jak mají? Přeci jen, jeho hodnost je nejvyšší, tak by měli.

Zabiják Volchmory

Jak je těžké žít s cejchem nájemného zabijáka a jakou cenu má lidský život? Zkušený a bezcitný člověk tyto otázky neřeší. Jak je na tom ale zabiják? Chce v poklidu dožít nebo jej stíny minulosti doženou a on se jim bude muset znovu postavit a své ruce opět potřísnit krví?

Veterán Volchmory

Ostřílený jedinec, který si prošel nejednou bitvou a nejedním upalováním. Je zvyklý ctít pravidla a řád Volchmory. Co jiného taky člověku zbývá, když celý život nezná nic jiného, než rozkazy. Navíc teď byl přidělen k takové podivné jednotce. Zkušeností má nejvíce, jistě jej velitel brzy povýší na svého zástupce.

Zajatec Volchmory

Diplomat, který měl v životě dost smůly. Síla jeho slova si ale nezadá se silou jeho paže. Začíná jako vězeň volchmory. Má rád, když se řeší věci mírovou cestou. Netřeba tasit meč, když je možné se domluvit. Kam se ale jeho hra posune?

Agent Volchmory

Udávat čarodějnice je životní styl, který se vyplácí. Zejména, když Vám ty příběhy nosí na stříbrném pásu. Co ale, když je obviněn někdo blízký? A co když někteří jen udávali, aby si zajistili peníze, které jim agent vyplácel?