Praktické

Termín

22 – 24. dubna 2022

Místo

archeoskanzen Villa Nova, Orlické hory

Přihlašování

Probíhá do nedělní půlnoci 13.2. přes tento PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Všechny přijaté přihlášky během intervalu budou rovnocenné, není to klikfest. Na konci intervalu polovinu z hráčů vyberu losem, zbytek vyberu tak aby vznikla co nejlépe fungující skupinka.

Harmonogram

Akce bude probíhat od pátečního podvečera do neděle dopoledne. Na místě prosím buďte v 17:00, ať všechny přípravy stihneme bez stresu. Samotná hra začne po přípravách a krátkých workshopech v pátek večer okolo 21h, od té doby bude probíhat nepřetržitě až do sobotního večera (cca do 21h). Nicméně v pátek v noci zhruba od 0:30 až do rána do 9:30 bude klidové období kdy se od nás nebude nic dít, můžete se vyspat, ráno v klidu nasnídat apod. Po konci hry v sobotu kolem 20h bude následovat společná párty a veselení nyní již zcela neherní. V neděli dopoledne pak balení a odjezd. Kdo bude chtít, může tam se mnou zůstat o něco déle a po domluvě s majitelem udělat malou brigádku na té krásné osadě.

Ubytování

Budeme mít pronajatou jen pro sebe středověkou vesničku Villa Nova. Spát se bude přímo tam ve stylových domečcích s hliněnou podlahou, které nebudou vytápěné. Je tedy nutné si dovézt vlastní karimatku a spacák, v noci bude pravděpodobně zima. Také je možné si přivézt vlastní stan (raně středověké áčko ideálně). Ohřát se bude možné u ohně. Na místě jsou normální splachovací záchody a umyvadla s pitnou vodou. K dispozici bude pravděpodobně i sprcha.

Cena hry

Poplatek za hru je stanoven na 1200,- pro hráče. CP a pomocníci neplatí nic. Akce je nezisková, většinu nákladů tvoří pronájem lokace a jídlo.

Jídlo

Je potřeba si přivézt vlastní historizující jídelní náčiní. Dostanete najíst během hry (tzn. něco malého na zakousnutí v pátek večer, sobotní snídaně, oběd a večeře, nedělní snídaně). Budeme myslet i na vegetariány. S případnými dalšími jídelními omezeními mi dejte vědět v přihlášce, buď tomu nabídku přizpůsobíme, nebo se individuálně domluvíme abyste si přivezli vlastní jídlo. Jídlo bude spíš jednoduché, ale pokusíme se ho zařídit co nejvíc stylové a bude v táboře celou dobu k dispozici. Zajistíme sobotní teplý oběd a po většinu hry také horký nebo aspoň vlažný čaj.

Kostýmy

Kostýmy nezajišťují organizátoři a musíte si je vytvořit sami. Ideální je usilovat o trochu rozedraný styl někde mezi vikingy a tribálními divochy. Hra není nijak historicky striktní, v zásadě se snese cokoliv raně středověkého doladěného o pár vikingských doplňků. Vyhněte se snad jen oněm legračním rohatým přilbám 🙂 Naopak aprony, nordické výšivky, kulaté štíty, sekery, amulety s skandinávskými motivy apod. udělají velkou parádu. Pro bojující postavy vřele doporučuji i zbroje či přilby – ve hře jsou jasně ohraničené časy ve vesnici a časy bojových výprav. A přestože naše hra nestojí na boji, je velmi velmi stylové se na ty výpravy společně chystat a oblékat se do zbrojí.