Praktické

Termín

8.-10.října 2021

Místo

archeoskanzen Nasavrky, Chrudimsko

Harmonogram

Akce bude probíhat od pátečního podvečera do neděle dopoledne. Na místě prosím buďte v 17:00, ať všechny přípravy stihneme bez stresu. Samotná hra začne po přípravách a krátkých workshopech v pátek večer okolo 21h, od té doby bude probíhat nepřetržitě až do sobotního večera (cca do 21h). Nicméně v pátek v noci zhruba od 0:30 až do rána do 9:30 bude klidové období kdy se od nás nebude nic dít, můžete se vyspat, ráno v klidu nasnídat apod. Po konci hry v sobotu kolem 21h bude následovat společná párty a veselení nyní již zcela neherní. V neděli dopoledne pak balení a odjezd. Kdo bude chtít, může tam se mnou zůstat o něco déle a po domluvě s majitelem udělat malou brigádku na té krásné osadě.

Ubytování

Budeme mít pronajatý jen pro sebe plůtkem ohraničený kus krásného archeoskanzenu v Nasavrkách (cca dva domky). Spát se bude přímo tam ve stylových zemnicích s hliněnou podlahou, které nebudou vytápěné. Je tedy nutné si dovézt vlastní karimatku a spacák, v noci už může být docela zima. Také je možné si přivézt vlastní stan (raně středověké áčko ideálně). Ohřát se bude možné u ohně. Na místě jsou normální splachovací záchody a umyvadla s pitnou vodou. Sprchy k dispozici nejsou.

Cena hry

Poplatek za hru je stanoven na 1200,- pro hráče. CP a pomocníci neplatí nic. Akce je nezisková, většinu nákladů tvoří pronájem lokace a jídlo.

Jídlo

Je potřeba si přivézt vlastní historizující jídelní náčiní. Dostanete najíst během hry (tzn. něco malého na zakousnutí v pátek večer, sobotní snídaně, oběd a večeře, nedělní snídaně). Budeme myslet i na vegetariány. S případnými dalšími jídelními omezeními mi dejte vědět v přihlášce, buď tomu nabídku přizpůsobíme, nebo se individuálně domluvíme abyste si přivezli vlastní jídlo. Jídlo bude spíš jednoduché, ale pokusíme se ho zařídit co nejvíc stylové a bude v táboře celou dobu k dispozici. Zajistíme sobotní teplý oběd a po většinu hry také horký nebo aspoň vlažný čaj :))

Kostýmy

Kostýmy nezajišťují organizátoři a musíte si je vytvořit sami. Ideální je usilovat o trochu rozedraný styl někde mezi vikingy a tribálními divochy. Hra není nijak historicky striktní, v zásadě se snese cokoliv raně středověkého doladěného o pár vikingských doplňků. Vyhněte se snad jen oněm legračním rohatým přilbám 🙂 Naopak aprony, nordické výšivky, kulaté štíty, sekery, amulety s skandinávskými motivy apod. udělají velkou parádu. Pro bojující postavy vřele doporučuji i zbroje či přilby – ve hře jsou jasně ohraničené časy ve vesnici a časy bojových výprav. A přestože naše hra nestojí na boji, je velmi velmi stylové se na ty výpravy společně chystat a oblékat se do zbrojí.