Rasy

lešijové / víly / hejkalové / vodníci / rusalky / jezinky / šotci / dřekavačové

Děti lesa jsou rozmanité jako les sám. Lidé ničí jejich zemi, ale sami se bojí vkročit do lesů. Hejkalové mají mocné paže a kdo zaslechne jejich řev, tomu ztuhne krev v žilách. Víly jsou pověstné svoji krásou a kdo spatří jejich tanec, ten se navždy stane otrokem lesa. Vodníci číhají v bystřinách a mokřadech na neopatrné poutníky, aby je svýma studenýma rukama stáhli pod hladinu a pozřeli jejich duše. Rusalky se zjevují v cárech mlhy a jejich zpěv přináší smrt. Jezinky číhají v houští a jejich zuby lační po krvi. Lešijové jsou pak vládci všech a hvozd poslechne jejich příkazy.
Lesní lid tvoří několik "ras", které ale zároveň definují pohlaví. Lešijové jsou muži a víly ženy. Jejich potomky jsou lešijové, víly a hejkalové. Kromě toho je ve hře několik dalších ras.

Každá rasa má svůj unikátní styl hry. Lešijové budou vládnout, odkrývat stará tajemství a kouzla, hejkalové budou lovit a soutěžit atd. Hra je rozdělená do několika fází, z nichž polovinu tráví hráč se svou rasou a polovinu se svým rodem.