Adam Stejskal „Padáme odsud!“ Zkušený velitel Odporu, pro kterého jsou životy jeho vojáků vším. Historie Adam byl vojákem ještě před Soudným dnem. Nukleární útok Skynetu přežil ve vojenském krytu. Když pak vznikl Odpor, stal se Adam poměrně rychle jedním z jeho vojáků. Rychle si vydobyl uznání mezi vojáky a stal se seržantem. V té době tvořil nerozlučnou dvojici s legendární Aňou Ďuricovou. Zatímco u něj bylo oceňováno taktické myšlení a péče o vojáky, Aňa se stala hrdinkou Odporu, která byla vysílána do těch nejtěžších misí. Kolovaly fámy o tom, že jsou milenci, ale nebyly nikdy potvrzené. Poté však Aňa zmizela a ani přes urputné Adamovo hledání se ji nepodařilo najít. Adam měl pověst velitele, jehož jednotka nikdy neměla ztráty. Zatímco všichni kolem umírali, jeho vojáci se dostali z každé pasti. Říkalo se, že kdo půjde s Adamem, ten nikdy nepadne. To se změnilo až při útoku nového typu terminátora na ústředí, kdy při explozi zemřelo několik Adamových mužů. Mrtvé nahradili nováčci, mezi nimi i Sára Liebermannová, dcera známého vědce. A mnozí si začali všímat, že mezi mladou medičkou a jejich velitelem to začíná jiskřit. Co zažije ve hře Hrát Adama znamená především velet, povzbuzovat ostatní a dostávat je ze zoufalství. Je vhodné být charismatický a rozhodný. Ve hře bude řešit svoji minulost a osudové ženy jeho života. Jednou z nich je Sára Liebermannová (hráčská postava), se kterou může zažít romantické okamžiky, nakolik to svět během války se stroji umožňuje. V boji používá primárně automatické pušky a samopaly. Je mužem, který velí z předních pozic a neschovává se za ostatní.
Sára Liebermannová „Nemůžeme je tu nechat!“ Obětavá medička, limitovaná svým humanismem. Historie Narodit se jako dcera celebrity zní dobře, ale pro Sáru byla sláva a genialita jejího otce spíše prokletím. Gabriel Liebermann byl sice možná největší vědec své doby, ale špatný otec a ještě horší manžel. Není divu, že se nakonec matka se Sárou od otce odstěhovaly a odjely do Polska. Pak přišel Soudný den. Těžko říct, jak by přežily následné peklo, kdyby je nenašel Ivan Semenko, který si říkal Vlk. Podařilo se mu je odvézt do bezpečí a nakonec i najít vojáky Odporu. Mezi nimi našli nový domov. Sára měla po otci talent na fyziku a chemii, zapojila se proto do výroby zbraní a výbušnin. Pak se jí však podařilo omylem způsobit výbuch, který zapříčinil strašlivé škody a usmrtil řadu lidí. Sára byla zničená a přísahala, že teď už bude jenom pomáhat. Absolvovala zdravotnický kurs a stala se polním medikem. V léčení lidí našla smysl svého života. Byla přidělena do jednotky legendárního Adama Stejskala. Vlk šel do oddílu s ní, dělal jí ochránce a snažil se z ní vychovat vojáka. I když Sára měla vždy problém se vztahy a nebyla schopna si někoho připustit k tělu, v přítomnosti charismatického velitele Adama se začaly její bariéry bortit. Co zažije ve hře Sářiny rodinné vazby se stanou esenciální pro úspěch mise a ona tak bude muset řešit rodinné vztahy a historii. Bude tím morálním hlasem skupiny a symbolem, že jsou lidmi a měli by se jako lidé chovat. Jejím tématem je také láska. V boji primárně léčí. Ale i když nesnáší zbraně, přesto se pomalu učí je využívat. Preferuje spíše menší zbraně jako pistole.
Ivan "Vlk" Semenko „Živýho mě nedostanou!“ Tvrdý a cynický motorkář, uvnitř zranitelnější, než si sám připouští. Historie Před Soudným dnem byl Vlk členem motorkářského gangu. Zapletl se do obchodu se zbraněmi a několika pouličních bitek. Byl několikrát ve věznění, nějaký čas na Sibiři. Tam také zažil jaderný útok Skynetu. Vlk přežil Soudný den a poté i rakovinu, která u něj po ozáření propukla. Nepřežil ale jeho malý syn, to jediné, na čem mu záleželo. Vlk se potuloval po zdevastované zemi, živil se vším, co našel a svůj žal utápěl v alkoholu. Až dorazil do Krakowa, kde ze sutin zachránil Evu Liebermannovou a její dceru Sáru. Přitom se mu pomocí brokovnice a ocelové trubky podařilo zničil jednoho terminátora. Obě ženy odvedl do Čech, kde našli vojáky Odporu. Vlk se stal zabijákem strojů a našel v tom nový smysl života. Dostal se do jednotky zkušeného Adama Stejskala. Zde se také spřátelil s dalším Ukrajincem, Olehem Krivichem. Po hrozivé noci plné smrti a utrpení pochopil zlou pravdu – Krivich nebyl člověk, ale nový typ terminátora, schopného dokonale napodobit lidské chování. Podařilo se mu stroj zneškodnit, k Vlkově hněvu však nebyl zničen, ale přeprogramován, aby sloužil Odporu. Co zažije ve hře Hrát Vlka znamená hodně boje s protivníky, ale i se sebou samým a se svou minulostí. Ztráty, které v životě utržil, jej poznamenaly a jen touha zabíjet stroje a o něco méně zjevné nutkání pomáhat těm, na kom mu záleží, ho drží nad vodou. Na hraní Vlka je třeba umět být přiměřeně drsný a agresivní. V boji preferuje pušky a brokovnice s velkou ráží (Mega) a jako jediný také používá zbraň pro boj zblízka, ať je to sekera, nůž, nebo jen kus trubky.
Claudia Lopéz „Que te f*llen!“ Brilantní hackerka s výbušným temperamentem. Historie Už jako dítě byla Claudia geniální, ale špatně zvládatelná. Místo školy skončila na ulici a živila se programováním a hackováním. Zapojila se do protivládních a ekologických demonstrací. Pak přišla ohnivá zkáza a vše skončilo. Barcelonu zničily jaderné střely, Claudia však byla v té době v bezpečí Pyrenejí. Skynet triumfoval, ale lidstvo ještě nebylo poraženo. Claudia byla jedním z těch, kteří založili evropskou odnož Odporu. Díky svým znalostem se jí podařilo odhadovat kroky umělé existence a dokonce hacknout několik strojů. Stala se patrně největším evropským odborníkem na Skynet. Problémem byly ale její neustále spory s velením. Po jedné zvláště ostré hádce se sebrala a odjela na východ. Dorazila do Čech, kde se zapojila do středoevropského Odporu. V té době došlo k brutálnímu útoku, kdy nový typ terminátora, věrně simulující lidské chování, málem zničil celé velení. Stroj byl zneškodněn, ale nebyl zničen a Claudii se podařilo jej přeprogramovat, aby sloužil lidem. Ani zde se nevyhnula konfliktům s nadřízenými, ale klid, s jakým velitel Roman Kluge zvládal její temperament, jí imponoval a zakrátko se stali milenci. Nechtěla ale působit ve štábu a přidala se do elitní jednotky Adama Stejskala. Co zažije ve hře Claudia je oprávněně přesvědčená o své výjimečnosti a neváhá to dávat najevo. Dostane se tak často do konfliktu s ostatními, především s velitelem Stejskalem. S Romanem (cizí postava) zažije silný milostný příběh. Jejím hlavním úkolem je programování a během některých střetů bude sedět u počítače a snažit se prolomit kód Skynetu. V boji používá spíše manuální pušky a pistole.
Nemo „Já se vrátím.“ Terminátor přeprogramovaný, aby sloužil lidem a bojoval za Odpor. Historie Továrna Skynetu, kde byl Nemo sestrojen, se nachází v nukleární pustině u Baltského moře. Byl jedním z prvních prototypů programu T/H, strojem schopným napodobit člověka nejenom vzhledem, ale i chováním. Byl nasazen nejprve na východní frontu, kde se mu s ostatními terminátory podařilo zničit komunikační centra Odporu. Jeho dalším úkolem byla infiltrace do Středoevropského Odporu, způsobení co největších škod a likvidace vrchního velitele Romana Klugeho. Podařilo se mu dostat se mezi vojáky Odporu pod falešnou identitou ukrajinského vojáka jménem Oleh Krivich. Zde se i spřátelil s některými vojáky, zejména pak s Vlkem - Ivanem Semenkem. Ve vhodnou chvíli udeřil. Způsobil strašlivé ztráty, Kluge a většina štábu ale přežili. Terminátor byl zneškodněn, na žádost Claudie Lopéz však nebyl zničen, ale přeprogramován. Byla mu vymazána lidská identita, aby jeho chování jasně ukazovalo, že se jedná o stroj. Claudie mu také dala jméno – Nemo, z latinského „nikdo“. Lidé kolem se ale nikdy nezbavili strachu z vraždícího stroje. Co zažije ve hře Hrát Nemá znamená především boj a ztvárnění stroje bez emocí. Bude čelit strachu a odporu lidí, včetně některých členů družiny. Nevyhne se však aspoň částečnému polidšťování. Pro jeho ztvárnění je vhodné být fyzicky zdatný. V boji používá primárně automatické pušky a samopaly, případně i těžší zbraně jako kulomety. Je jen obtížně zranitelný a snese téměř jakékoliv poškození. Má také programy na boj zblízka, nikdy ale nepoužívá zbraně, jen své vlastní ruce.