Čety a specializace

V téhle jednotce nemáme místo pro ty, kdo umí prohrávat.
Chceme drsný chlápky, kteří se do toho pustí a zvítězí!
Admirál Jonas Ingram, 1926

Každá četa je jednotka složená z pěti lidí. Bude operovat samostatně či v kooperaci s jinými četami. Chcete-li tvořit jednotku s vlastní partou, uveďte to v registračním formuláři.

Četa má co nejvíce uniformní vzhled – každá může mít jiný a nechceme diktovat jaký – slaďte vzor kamufláže, přidejte sjednocovací prvky. Nevažte se jen na okoukanou zeleň pětadevadesátek, berte však v potaz praktičnost v přírodních podmínkách.

Vyhněte se pokrývkám hlavy – barety všichni nafasují.

Každý v četě má svoji specializaci, která musí být zastoupena právě jednou.
V závislosti na konkrétní misi a prostředí může mít každá specializace další možnosti a odpovědnosti.

Každý voják je primárně střelec, až poté specialista – všichni si užijí boje. Po potvrzení registrace si role v rámci čety můžete vyměnit, nejpozději však do začátku hry.

Velitel

Je ve spojení s velením, má charisma a schopnosti k vedení čety. Má k dispozici mapu operační oblasti a zná cíle mise. Doporučujeme vlastní vysílačku, alespoň PMR.

Průzkumník

Předsunutý muž jednotky, zvyklý a schopný operovat na vlastní pěst a postarat se o sebe. V případě zranění dokáže v omezené formě ošetřit sám sebe bez pomoci zdravotníka a zapojit se zpět do boje.

Zdravotník

Stará se o zraněné a vyřazené z boje. Ošetřením rány dokáže vracet zraněné spolubojovníky zpátky do akce. Potřebný materiál k tomu nafasuje, vlastním (rozumným) doplňkům se meze nekladou.

Technik

Specialista na lidské i mimozemské technologie. Realizuje drobné technické úkoly a zneškodňuje nebezpečné nástrahy. Konkrétní elektro/IT znalosti nejsou podmínkou, kladný přístup k technice ano. Doporučené vybavení: smartphone, izolované štípačky, multimetr…

Heavy

Hlavní palebná síla čety. Jako jediný nese full-auto zbraň – ideálně kulomet (ale není to povinnost) – spolu se zásobami munice pro celou četu. Může používat točné zásobníky.