Svět

Historie

Výzkum umělé inteligence byla jedním z nejžhavějších oborů začátku 21. století. V roce 2018 vznikl v rámci NATO program "Skynet". Tato umělá inteligence si uvědomila sama sebe a vyvolala zničující globální konflikt. Nastal Soudný den, termojaderný útok všech proti všem, při kterém byla vyhlazena většina lidstva.

Cílem Skynetu byla ale naprostá exterminace lidské rasy. Plně automatizované továrny Boston Dynamics i Estun Automaton začaly chrlit bojové stroje, jejichž jediným posláním bylo najít a zničit poslední živé lidi. Zprvu se zdálo, že lidé nemají naději. Po počátečním šoku se však podařilo zformovat organizaci Odpor, která se postavila se zbraní v ruce proti strojům. Vojáci Odporu se naučili využívat slabin strojů a začali slavit první úspěchy.

Skynet vypočítal, že ke zničení Odporu je třeba ho infiltrovat. Vytvořil tedy terminátory. Kybernetické organismy, kovový endoskeleton pokrytý živou tkání. Byli k nerozeznání od lidí a dokázali se dostat do základen Odporu a tam zabíjet. Ale ani tato zbraň nestačila. Lidé začali využívat psy, kteří dokázali terminátory odhalit.

Umělá inteligence se učila rychle. Objevila další cestu, jak zajistit konec lidstva. Využila rozpracovaného výzkumu kvantových fyziků Guntera Nimtze a Gabriela Liebermanna. Sestrojila stroj určený k přesunu organické hmoty zpět v čase. Nástroj, kterým bylo možné změnit minulost. Velitelé Odporu pochopili, že tím Skynet stvořil zbraň, kterou může zničit lidstvo, ale pokud ji využijí oni, může naopak znamenat konec Skynetu.
 
Reálie
Odpor
Vojenské hnutí bojující proti Strojům. Hlavou odporu je Američan John Connor. Velitelem středoevropské divize je plukovník Roman Kluge. Hlavním cílem Odporu je bojovat proti Skynetu a zachránit lidskou rasu před úplným zničením. Odpor provedl mnoho bojových misí, útočil na továrny a zachraňoval lidi z pracovních táborů Skynet. Dokázali ukořistit zbraně od jednotek Skynetu a také přeprogramovat některé Terminátory, aby jim pomohli v boji. Symbolem Odporu je červená Double Helix (tvar DNA).

Časový paradox (paradox konzistence)
Paradox konzistence nastává, když se minulost jakýmkoliv způsobem změní, čímž vznikne rozpor. Běžným příkladem je cestování do minulosti a zasahování do početí svých předků (např. způsobení smrti rodiče), čímž se ovlivňuje početí sebe sama. Pokud by se cestovatel v čase nenarodil, pak by vůbec nebylo možné, aby takový čin podnikl.

Časový paradox (Fermiho paradox)
"Pokud je možné cestovat časem, tak kde jsou všichni návštěvníci z budoucnosti?"

Skynet
Umělá inteligence, která zahájila válku proti lidstvu. Výpočetní výkon jeho hardware je distribuován mezi několik superpočítačů a odpovídá 3 285 721 teraflops.

T-100
Nejběžnější typ bojových terminátorů, přezdívaný "Lovec". Mají vyztužené šasi z hyperslitiny, takže běžnými zbraněmi jsou obtížně zničitelní.  Zároveň jde o první kybernetický organismus, živou tkáň na hyperslitinovém endoskeletonu.

T-800
Nový typ terminátorů, odolnější a silnější. Jsou osazeni procesorem s neuronovou síti, takže jsou schopni se učit. 

Zařízení pro posun časem
Lidově nazývaný "Stroj času". Jde o taktickou temporální zbraň, která umožňuje přesun živé tkáně nebo mimetické polyslitiny zpět v čase. Jiná než živá tkáň je při přesunu zničena jevem zvaným časová sféra.