Herci cizích postav

Zde jsou informace pro ty, kteří nám se hrou pomáhají: herce cizích postav, fotografy apod.

Herní informace

Všichni herci cizích postav by měli mít v mailu odkaz na složku hry. Je ji možné také najít zde. Tento odkaz je ale chráněn heslem. To si prosím kdyžtak vyžádejte.

V dokumentu je nejdůležitější režijní tabulka (2020 Srdce lesa režie), kde je rozdělení hlavních rolí. Na jiném listu je také seznam hráčských postav. V tabulce je uveden stručný popis postavy, kdo jí hraje a co má mít za kostým.

Dalším dokumentem je Scénář. V něm najdete úplně všechno, co se ve hře děje. Je hodně dlouhý a nemá cenu ho číst celý. Podívejte se akorát na setkání / scény, kde figurují postavy, které hrajete. Vzadu je podrobnější popis postav (momentálně není hotový, bude těsně před hrou).

Pokud budete mít čas, můžete si načíst relevantní postavy, se kterými budete jednat. Je to možné poznat buď ze Scénáře, nebo z režijní tabulky.

Hráči krátkodobých postav

Ve hře se vyskytují krátkodobé postavy, tj. takové, které se tváří jako hráčské, ale brzy zemřou nebo odejdou ze hry. Pokud takovou postavu hrajete, chovejte se jako hráči, účastněte se seminářů apod. Zároveň si ale prostudujte scénář apod. Jakmile vaše role skončí, přesunete se do organizátorské báze a budete hrát klasické cizí postavy.

Co se naučit

Bude určitě výhodou, pokud si načtete části Mechaniky a Svět, uvedené na tomto webu. Pokud hrajete postavu, která má nějakou hráčskou rasu (hejkal, vodník pod.), tak se podívejte i na mechaniky příslušné rasy. Můžete se také účastnit příslušných seminářů na hře, abyste vše pochopili.

Čas

Aktuální termíny hry najdete v části registrace.

Místo

Základna hry je na louce zvané Folprechtova nedaleko obce Raspenava (Liberecký kraj). Parkoviště a příjezd jsou vyznačeny zde.

Harmonogram

Hra samotná začíná v pátek večer. Seminář pro herce cizích postav bude cca ve 20.00. Budeme ale moc rádi, pokud přijedete dříve! Pomůžete nám se zdobením lokací, stavbou stanů a navíc si můžete lépe projít terén, abyste se v něm pak neztratili. Pokud naopak můžete přijet až v pátek v noci, nebo v sobotu ráno, je to teoreticky možné. V pátek večer se hraje jen minimálně.

Hra končí v neděli (!) v poledne. Budeme rádi, když nám pak ještě pomůžete s úklidem. Protože na hru následuje jiný larp (Pravda), nebude třeba mnoho práce, protože téměř vše zůstává na místě.

Ubytování

Na hru si prosím vezměte vlastní stany. Není potřeba historické, budeme spát mimo dohled hráčů. Pokud ale máte vlastní historický stan (pouze bílý, raně středověký) a můžete nám jej půjčit pro hráče, dejte nám prosím vědět, budeme rádi a finančně se odměníme.

U tábořiště je potok s čistou vodou, která však není pitná. Pitná voda se dováží v barelech. Na místě je suché WC.

Kostým

Pokud máte, vezměte si prosím kostýmy. Ideální je jeden pro lidské postavy a jeden pro různé tvory z lesa. Lidé by měli mít nejlépe raně středověké oblečení (vikingské, románské). Pro lesní tvory většinou máme různé doplňky, pod které je dobré mít základ v přírodních barvách nebo černé. Nejvhodnější boty jsou krbce (v zásadě kůže spojovaná provázkem) nebo jiné historické boty. Pokud nemáte, tak kanady nebo podobné nerušivé boty.

Jsme v horách a může být výrazně chladněji než v nížině, zvláště v noci. Často zde také prší. Je tedy dobré mít dostatečně teplé oblečení a něco náhradního, pokud zmoknete.

Zbraně

Umíte-li šermovat, vezměte si prosím měkčené zbraně. Štíty jsou ideální kulaté, vrcholně gotické štíty prosím neberte.

Jídlo

Hra zajišťuje jídlo v sobotu (snídani, oběd, večeři) a v neděli (snídani). Mimo tyto jídla nic k dispozici nebude, kdo bude chtít svačiny, tak musí vlastní. Je třeba si vzít vlastní nádobí (ideálně dřevěné) a nádobu na pití.

Hudba

Ve složce hry je adresář Nahrávky a videa. Pomůže nám, pokud si soubory uložíte do telefonu.

Co s sebou

  • stan, spacák, karimatka
  • kostým, boty
  • nádoba na jídlo, na pití, lžíce (Ideálně historické.)

Volitelné věci jsou:

  • brašna, batoh (Během hry se nebude chodit daleko, ale přesto se může hodit s sebou nést pití apod.).
  • uzavíratelná nádoba na jídlo (Na místě jsou mravenci a psi, nezajištěné jídlo může záhadně zmizet 🙂 )
  • repelent
  • světlo
  • historický stan na půjčení
  • bubny, rohy, lebky a všechny “domorodě” vypadající rekvizity