Praktické

Čas

Betatest se bude konat 19. až 21. června.

Místo

Základna hry je na louce zvané Folprechtova nedaleko obce Raspenava (Liberecký kraj). Parkoviště a příjezd jsou vyznačeny zde.

Harmonogram

Příjezd na hru je v pátek do 17.00 (znamená to tedy pro většinu hráčů vzít si část dne dovolenou). Nejpozději v 18.00 začnou semináře. V noci cca ve 22.00 začne pak samotná hra, která bude velice krátká – cca 1 hodinu.

Pomocníci mohou na hru přijet později, v pátek nebudou v podstatě žádné vstupy cizích postav. Začátek seminářů pro herce cizích postav bude ve 21.00. Velice ale oceníme dřívější příjezd kvůli produkčním přípravám.

Hra končí v neděli (!) dopoledne. Počítáme s tím, že všichni účastníci hry trochu pomohou s úklidem.

Ubytování

Spát se bude na louce pod historickými stany, které dodá hra. Pokud ale máte vlastní stan (pouze bílý, raně středověký) a můžete přivézt, dejte nám prosím vědět, budeme rádi.

U tábořiště je potok s čistou vodou, která však není pitná. Pitná voda se dováží v barelech. Na místě je suché WC.

Kostým

Hráči dostanou kompletní kostým kromě vrchního oděvu a bot. Jako vrchní oděv je vhodná košile, tunika nebo šaty přírodní barvy. Není nutný, záleží na počasí. Nejvhodnější boty jsou krbce (v zásadě kůže spojovaná provázkem), je ale možné mít i gotické boty (ideálně nízké). Pokud nemáte nic, je možné se individuálně domluvit.

Zbraně

Ve hře používají zbraně primárně hejkalové. Ti dostanou dřevěnou foukačku, musí si ale sami dovézt měkčený tesák (zbraň dlouhou do 60 cm). Lešijové a hejkalové si mohou vzít na hru měkčené dýky (do 40 cm).

Jídlo

Hra zajišťuje jídlo v sobotu (snídani, oběd, večeři) a v neděli (snídani). Mimo tyto jídla nic k dispozici nebude, kdo bude chtít svačiny, tak musí vlastní. Je třeba si vzít vlastní nádobí (ideálně dřevěné) a nádobu na pití. Jídlo dodává blízká restaurace. Před hrou bude zveřejněn formulář, kde si hráči mohou vybrat, jaké jídlo chtějí (ze dvou možností).

Co s sebou

 • boty (Historické, v nouzi nerušivé. Hejkalové a jezinky buď vysoké boty, nebo nízké či krpce, ale k nim vlastní ovinky).
 • spacák, karimatka
 • nádoba na jídlo, na pití, lžíce (Ideálně historické.)
 • oblečení (Hráči dostanou kostým, ale samostatně jde použít jen pokud bude hodně teplo. Jsme v horách a může být výrazně chladněji než v nížině, zvláště v noci.)
 • náhradní oblečení (Je možné, že bude pršet a bude třeba se převléknout do něčeho suchého.)
 • tesák (60 cm) nebo dýka (40 cm) pro hejkaly a jezinky
 • váček pro víly a rusalky

Volitelné věci jsou:

 • brašna (Během hry se nebude chodit daleko, ale přesto se může hodit s sebou nést pití apod.).
 • uzavíratelná nádoba na jídlo (Na místě jsou mravenci a psi, nezajištěné jídlo může záhadně zmizet 🙂 )
 • repelent
 • světlo (Ideálně dobové, ale v nouzi baterka.)