Jezinky (rod Gadua, Bahaki)

Jména a mluva
Jezinky mají stejně jako hejkalové jména s jednou slabikou (Maj, Fír…). Jezinky o sobě mluví vždy ve 3. osobě (tedy “Maj chce” místo “já chci”).
Hraní jezinek
Jezinky se chovají podobně jako hejkalové a platí pro ně stejné informace (viz hejkalové). Jezinky jsou na ještě nižší společenské úrovni než oni a někteří hejkalové jim dávají najevo svou nadřazenost a tropí si z nich žerty.

Krís
Vztah jezinky s kýmkoliv se považuje za krís. V podstatě nikdy k němu však nedojde, nebo aspoň ne k fyzické podobě. Jezinky mají totiž podle obecně rozšířeného názoru “ozubené lůno”. Žádný hejkal nebude riskovat takové zmrzačení.

Sbírání očí
Jezinky jsou fascinované očima. Z každé větší kořisti je vyloupnou. Starší jezinky umí oči magicky konzervovat a jezinky je tak používají jako ozdobu nebo jimi zdobí svou noru. Většinou ale aspoň jedno oko snědí, protože syrové oči jsou pro jezinky největší lahůdka.
Kvílení
Oproti hejkalům, jejichž mohutný řev dokáže ochromit kořist, umí jezinky akorát děsivě kvílet. Pokud žijí divoce, mohou se díky tomuto zvuku svolávat na velké vzdálenosti. Kvílení má u některých jezinek i jiný smysl, ale ten se objeví až ve hře.

Schopnosti hejkalů
Pro jezinky platí následující mechaniky, popsané u hejkalů (viz hejkalové): Totemy, Lov a boj (nenápadnost, pasti, jedy).