Dřekavačové (Bahaki)

Dřekavačové nejsou tvorové, kteří by byli zrozeni, ale jsou stvořeni kouzly lešijů. Jejich tělo je ze dřeva, kůry a mechu, ale i masa a kostí. Pro tvorbu dřekavače bylo nutné použít živou duši, ta je ale zapomenuta a nepamatuje si nic z minulého života.

Dřekavačové plní zadaný úkol a jejich vlastní touhy jsou potlačené a omezené. Nejedná se ale o bezduché golemy a mohou cítit a toužit jako živí tvorové.

Jména a mluva

Dřekavačové jsou nazýváni jednoslabičnými jmény stejně jako hejkalové. To vypovídá i o jejich nízkém společenském postavení. Dřekavačové o sobě mluví vždy ve 3. osobě a málokdy používají svoje jméno (tedy “dřekavač chce” místo “já chci”).

Hraní dřekavačů

CHOVÁNÍ

Dřekavačové jsou v podstatě golemové, v nichž je uvězněná duše a osobnost živé bytosti. Tato osobnost je potlačená a dřekavačové se obvykle chovají trochu strojově a jakoby bez emocí. V některých situacích může ale vylézt na povrch. Přesné chování závisí na konkrétní postavě. Dřekavačové musí dýchat, ale nepřijímají potravu, nemohou se nijak rozmnožovat apod. Klasické vztahy jsou pro ně irelevantní.

Každý dřekavač byl vytvořen pro nějaký účel a ten se snaží plnit. Má také zpravidla nějakého pána, který jej ovládá a může mu dávat rozkazy.

Herní prvky

Nezranitelnost

Dřekavačové jsou obtížněji zranitelní. Nemohou odolat sami proti skupině nepřátel, ale běžné rány jim moc neublíží. Necítí také žádnou fyzickou bolest.

Kouzla

Dřekavačové umí kouzlit podobně jako lešijové (viz lešijové). Umí ovládat bojová kouzla a kouzelný souboj, ale ne kletby.

Schopnosti hejkalů

Pro dřekavače platí následující mechaniky, popsané u hejkalů (viz hejkalové): Lov a boj (nenápadnost, pasti, jedy).